Wtorek, 26 Wrzesień 2023 r. ,   Cypriana, Justyny, Łucji

Pod parasolem w ogrodzie

   5
Latem naprawdę chce się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. I nic w tym dziwnego. To czas odpoczynku i opalenizny. Każde miejsce jest dobre nie zależnie, czy w pobliżu zbiorników wodnych, na działce wiejskiej albo nad morzem. Ale promienie słoneczne mogą być niebezpieczne dla organizmu, a na pewno dla skóry. Nadmiar ultrafioletu jest szkodliwy dla skóry w każdym wieku.

Dlatego, aby stać się właścicielem, równomiernej opalenizny i nie dostać udaru słonecznego, należy przewidzieć wszystko z góry i kupić duży parasol ogrodowy. Chroni w upale i przed ulewnym deszczem. Parasol pozwala nie zależeć od kaprysów natury i spędzić weekend zgodnie z planem. Parasol plażowy lub ogrodowy wyglądem i funkcjonalnością przypomina tradycyjny parasol. Ma jednak większą średnicę. Duży parasol ogrodowy jest idealny do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jak wybrać odpowiedni parasol do ogrodu?

Rozmiar

Jednym z ważnych kryteriów, na które należy zwrócić uwagę jest rozmiar czaszy. Parasole ogrodowe mogą mieć kształt okrągły, kwadratowy i prostokątny, a średnica konstrukcji może wynosić do 3 metrów.

Materiał

Kopuła jest zwykle wykonana z bawełny lub satyny nasączonej kompozycją hydrofobową. Są parasole z syntetycznymi poliestrowymi kopułami. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i wodoodpornością. Dobrze, gdy w gorący letni dzień tkanina kopuły ma właściwości oddychające.

Stelaż

Wysokiej jakości rama musi być trwała, ponieważ parasol jest poddawany obciążeniom. Zwróć uwagę na szprychy. Największą liczbę pozytywnych recenzji otrzymują parasole ogrodowe z metalowymi szprychami. Są trwalsze po prostu.

Mechanizm

Najważniejszym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie parasola ogrodowego, jest jego mechanizm. Najbardziej idealną opcją jest parasol ogrodowy z ruchomym mechanizmem. Mechanizm kopuły parasola plażowego powinien mieć specjalną dźwignię i wysuwać się teleskopowo, co pozwoli dostosować wysokość parasola, a także kąt nachylenia kopuły.

Pokrowiec

Wybierając parasol plażowy, zwróć uwagę, czy wybrany model ma opakowanie. Parasol bez futerału trudno zabrać ze sobą na plażę.

Podstawowe zasady użytkowania parasola ogrodowego:

Ważne jest, aby prawidłowo zamocować parasol, aby podczas wiatru nie zranić innych. Noga parasola powinna być mocno osadzona w piasku lub stojaku. Parasol ogrodowy musi być ustawiony pod kątem w kierunku wiatru. Zwróć szczególną uwagę na mechanizmy. Od czasu do czasu umyj parasol wilgotną myjką zwilżoną w roztworze mydła. Pamiętaj, że każdy parasol trzeba suszyć w stanie półotwartym.


Przydomowy ogród to miejsce, w którym spędzamy czas wspólnie z rodziną i przyjaciółmi w sezonie letnim. Wspólny relaks w otoczeniu drzew i kwiatów to świetny sposób na redukcję stresu, który często towarzyszy nam np, w pracy. Dlatego tak ważne jest dobre urządzenie ogrodu. Jak go...
Rozpocznij sezon ogrodowy, sadząc kwiaty, które są odporne zarówno na słońce, wiatr i zimno! Oto sugestie dotyczące trzech kwiatów, które mogą wytrzymać wiosenny chłód. Znajdziesz tu także wskazówki, jak sadzić je teraz na zewnątrz. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, i aż...
Meble Drzazga to istniejący od ponad 35 lat producent mebli pod zamówienie. Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu zabudowy kuchennej, łazienkowej a także szaf, garderób i mebli biurowych. Oferowane produkty tworzone są na wymiar, zgodnie z indywidualnymi potrzebami...Klimatyzacja to urządzenia bez których większość osób nie wyobraża sobie życia. Zalety tego typu urządzeń docenia się najczęściej w...
Wiązar Polska to doświadczona, rodzinna firma specjalizująca się sprzedażą i montażem konstrukcji dachowych. W ich ofercie znajdują się...
Kielo.pl to firma działająca od 2010 roku i oferuje produkty dla przemysłu chemicznego, galwantechniki i uzdatniania wody. Przedsiębiorstwo w...