Zwycięstwo z Samborem Tczew 20.02.2019

Zwycięstwo z Samborem Tczew

Zawodnicy Klubu Sportowego Meble Wójcik Elbląg odnieśli pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. Wydawać by się mogło, że beniaminek ligi będzie łatwym przeciwnikiem. Nic bardziej mylnego, gdyż zespół z Tczewa postawił w pierwszej połowie mocne warunki naszej drużynie.

Od pierwszych minut Meblarze chcieli odskoczyć rywalom na kilkubramkową przewagę i w 5 minucie spotkania, po rzucie Damiana Spychalskiego, prowadzili 3:1. Jednak zespół Sambora nie dawał za wygraną grając mocno w obronie. Wynik meczu oscylował koło remisu przez większość spotkania, a zespół gospodarzy w 23 minucie po trafieniu z kontry Czarneckiego Krzysztofa wyszedł na pierwsze prowadzenie 16:15. Sambor Tczew nie oddał już go do końca pierwszej połowy i po 30 minutach meczu schodził do szatni prowadząc 17:16.


Druga połowa to bardziej zdeterminowana gra Meblarzy w każdym aspekcie gry. Uszczelnili oni szyki obronne i dzięki temu wykonali dużo rzutów z szybkiego ataku. Już w 35 minucie wyszli na prowadzenie 19:18 po trafieniu byłego zawodnika Sambora Tczew - Bartosza Krawca. Im bliżej końca spotkania, tym przewaga elblążan rosła. Wpływ na to miała dobra postawa w bramce Sebastiana Rama i przygotowanie kondycyjne chłopaków, którzy co chwilę rzutami z kontry odjeżdżali rywalowi. Największą przewagę Meblarze osiągnęli w 52 minucie wychodząc na sześcio bramkowe prowadzenie 29:23, którego nie oddali już do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 33:30 dla naszej drużyny, która tym sposobem ma na swoim koncie już 15 punktów i plasuje się na dziewiątej pozycji w tabeli.


Najbliższym rywalem naszego zespołu będzie nasz sąsiad z tabeli Gwardia Koszalin. Z takim samym dorobkiem punktowym, lecz lepszym stosunkiem bramek zajmuje on 8 pozycję w tabeli. Z ciekawostek można zwrócić uwagę, że w zespole Gwardii Koszalin występuje nasz były zawodnik - Henryk Rycharski, który już na dobre zadomowił się w bramce zespołu z województwa zachodnio - pomorskiego. Zwycięstwo nad zespołem Gwardzistów dałoby Meblarzom awans o jedną lokatę wyżej w tabeli 1 ligi grupy A. Mecz odbędzię się 23.02.2019 na Hali Sportowo – Widowiskowej przy ul Grunwaldzkiej 135 o godzinie 15:00. Wszystkich sympatyków handballu serdecznie zapraszamy do wspierania naszego teamu.