Zwycięstwo meblarzy na inaugurację sezonu 22.09.2019

Zwycięstwo meblarzy na inaugurację sezonu

Inaugurację pierwszoligowych starć rozpoczęliśmy o meczu wyjazdowego do Kwidzyna, gdzie przywitała nas hala pełna kibiców lokalnej drużyny USAR Kwidzyn. Było czuć, że to pierwszy, ważny mecz.

Na początku było dużo nerwów i błędów. Mocny początek gospodarzy zaowocował wynikiem 4:0. Ich przewaga utrzymywała się praktycznie przez całą pierwszą połowę, która zakończyła się ostatecznie wynikiem 15:13. Druga połowa była już bardziej wyrównana, wynik przez większość czasu oscylował w granicach różnicy 1 bramki. Kilka świetnych interwencji zaliczył nasz bramkarz, Jakub Dąbrowski, który obronił między innymi w 53 minucie rzut karny Łukasza Cieślaka. To dało impuls do działania naszym zawodnikom, którzy od tego momentu wyszli na prowadzenie i nie dali sobie odebrać zwycięstwa w tym meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 29:30.

Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny był Rafał Stępień, który wykorzystał na korzyść naszej drużyny aż 5 na 6 rzutów karnych, a w całym meczu zdobył 10 bramek.

- Wiemy, że jest sporo do poprawy, ale walczyliśmy do końca i bardzo cieszą nas te 3 punkty – mówi kapitan drużyny, Adam Nowakowski.

Następne spotkanie rozegramy na własnym parkiecie. Już w najbliższą niedzielę, 29.09.2019 roku o godzinie 17:00 na Hali Sportowo - Widowiskowej na ulicy Grunwaldzkiej 135, zmierzymy się z Gwardią Koszalin, która zainaugurowała sezon od zwycięstwa 36:26 nad Tytanami Wejherowo.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do śledzenia naszych profili w social mediach - Facebooku i Instagramie, gdzie staramy się na bieżąco informować kibiców o spotkaniach i wynikach naszego zespołu.