Wygrana w Pucharze Polski 17.11.2018

W ostatni wtorek 13.11.2018 rywalizowały ze sobą dwie drużyny, bardzo dobrze znane
elbląskiej publiczności. Bowiem w ramach finału Pucharu Polski, województwa Warmińsko –
Mazurskiego rywalizowały ze sobą KS Meble Wójcik Elbląg z drużyną Warmii Energa Olsztyn.

Spotkanie zostało poprzedzone ceremonią wręczenia odznaczenia… dla trenera Meblarzy
Grzegorza Czapli. Trofeum te odbierał z rąk przewodniczącego Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Ręcznej Andrzeja Rusznickiego.

Po pierwszym gwizdku sędziów z Kwidzyna mecz rozpoczął zespół drużyny gości. Po
dwóch trafieniach Deptuły i Golksa w 2 minucie zespół przyjezdny prowadził 2:0. Jednak dobra
postawa Sebastiana Ram w bramce, pozwoliła na szybkie odrobienie strat i już w dziesiątej minucie
po golu Rafała Stępnia gospodarze prowadzili 7:3. W drugich dziesięciu minutach Warmia Olsztyn
miała aż trzy rzuty karne z czego dwa nie zostały wykorzystane. Ponownie duża w tym zasługa
Sebastiana Rama. Wynik pierwszej połowy ustalił nasz były zawodnik. Malewski Marcin rzucił
dziesiątą bramkę dla Olsztyna, a wynik pierwszej połowy to 14:10.

Na drugą połowę zawodnicy gości wyszli bardziej zdeterminowani, gdyż z minuty na minutę
przewaga Meblarzy topniała. W 45 minucie było już tylko jedną bramką dla zespołu z Elbląga po
rzucie Sikorskiego Michała. Wynik był 19:18, a o czas dla gospodarzy poprosił trener Grzegorz
Czapla. Dało to wymierne skutki bo dwie bramki z rzędu rzucił kapitan Meblarzy Adam
Nowakowski. Ostatnie minuty przebiegały w sportowym zaangażowaniu dwóch zespołów. Co
chwile zespół ze stolicy Warmii i Mazur zbliżał się na jedną bramkę, lecz zespół z Elbląga nie
pozwolił już się dogonić. Kropkę nad i postawił Piotr Budzich, który z drugiej linii celnym rzutem
wyprowadził na bezpieczny wynik (27:24), co na minutę przed końcem dało zwycięstwo 27:25 nad
Warmią Energa Olsztyn.

Zespół z Elbląga awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski i czeka na rostrzygnięcie
pozostałych par. Najbliższego rywala KS Meble Wójcik poznają do 5 Grudnia. O rywalu
poinformujemy po losowaniu par w Warszawie.