Przedsezonowe turnieje kontrolne - sierpień 2019 17.09.2019

5 sierpnia nasza drużyna rozpoczęła przygotowania do nadchodzącego sezonu. W ramach ogrywania się po przerwie, nasza drużyna wzięła udział w dwóch towarzyskich turniejach.

Pierwszy z nich odbył się 24 sierpnia w Olsztynie. W pierwszym spotkaniu ulegliśmy KPR Legionowo 25:28 (14:11), natomiast w meczu o 3 miejsce pewnie pokonaliśmy USAR Kwidzyn 33:24 (18:15). Drugie miejsce zajęła drużyna z Legionowa, a triumfatorami turnieju byli olsztynianie. Dodatkowo nasz skrzydłowy Adam Nowakowski został najlepszym strzelcem całego turnieju.

W sobotę 31.08.2019 odbył się w Elblągu Turniej o Puchar Warmii i Pomorza. Tego dnia w Hali Sportowo – Widowiskowej na ulicy Grunwaldzkiej gościliśmy drużyny Warmia Energa Olsztyn, USAR Kwidzyn oraz Tytani Wejherowo. Mecz z Wejherowem zakończył się pewną wygraną naszej drużyny 38:26 i awansem do finału. Spotkanie USAR Kwidzyn – Warmia Energa Olsztyn z wynikiem 21:32 umożliwiło awans do finału drużynie z Mazur. W meczu o trzecie miejsce Kwidzyn zmierzył się z Wejherowem. Ostatecznie to USAR cieszył się wygraną 29:26 i zajął 3 miejsce w naszym turnieju. Finałowe spotkanie pomiędzy KS Meble Wójcik a Warmia Energa Olsztyn podczas pierwszej połowy było bardzo wyrównane, ale to olsztynianie wyszli z pojedynku zwycięsko 22:34.

Ostateczna klasyfikacja:
1 miejsce - Warmia Energa Olsztyn
2 miejsce - KS Meble Wójcik Elbląg
3 miejsce - USAR Kwidzyn
4 miejsce - Tytani Wejherowo