PROCES LICENCYJNY NA PÓŁMETKU 28.06.2017

https://pgnig-superliga.pl

W dniu 28 czerwca 2017 r.  Komisarz Ligi PGNiG Superligi Piotr Łebek rozpatrzył szesnaście (16) wniosków o udział w rozgrywkach PGNiG Superligi mężczyzn w piłce ręcznej. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że znaleźliśmy się w grupie drużyn, które tą licencję już uzyskały.

Licencję na udział w rozgrywkach PGNiG Superligi uzyskało osiem klubów sportowych:

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski           
Meble Wójcik Elbląg
MKS Kalisz
Orlen Wisła Płock                                        
KS SPR Chrobry Głogów
Wybrzeże Gdańsk                                        
SPR Stal Mielec
MKS Zagłębie Lubin        
       

Wskazane kluby spełniły kryteria sportowe, prawne, finansowe i infrastrukturalne do udziału w rozgrywkach ligi zawodowej PGNiG Superligi w sezonie 2017/2018.
 
W przypadku siedmiu klubów sportowych, tj. Gwardii Opole, MMTS Kwidzyn, NMC Górnik Zabrze, KPR RC Legionowo, SANDRA SPA Pogoń Szczecin, Spójnia Gdynia, Azoty-Puławy Komisarz Ligi PGNiG Superligi odroczył decyzję o wydaniu licencji do udziału w rozgrywkach PGNiG Superligi ze względu na potrzebę uzupełnienia dokumentacji licencyjnej. Ustalono termin ponownego rozpatrzenia wniosków na dzień 12 lipca 2017 r.  
 
Natomiast Klub VIVE Kielce uzyskał zgodę Komisarza Ligi PGNiG Superligi na przedłożenie dokumentów licencyjnych do dnia 28 lipca 2017 r. Decyzja licencyjna w sprawie licencji klubu VIVE Kielce zostanie wydana do dnia 4 sierpnia 2017 r.