POZNAJ RYWALA MEBLARZY: CHROBRY GŁOGÓW 12.12.2017

POZNAJ RYWALA MEBLARZY: CHROBRY GŁOGÓW

Przed nami ostatnie spotkanie w 2017 roku z udziałem Meblarzy. Po serii dziesięciu kolejnych porażek, tym razem elbląska drużyna zmierzy się przed własnymi kibicami z Chrobrym Głogów, który przyjedzie tu jednak w roli faworyta. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej tej ekipie.

ZMIANY KADROWE

W Głogowie, w jednym z nielicznych zespołów Superligi, nie doszło do dużych zmian kadrowych. Zespół opuściło trzech graczy i tyle samo pojawiło się nowych nazwisk. Arkadiusz Miszka zasilił Piekary Śląskie, Szymon Sićko przeszedł do PGE Vive Kielce a Grzegorz Sobut gra już w Ostrowie Świętokrzyskim. W ich miejsce drużynę zasilili Michał Bartczak (Zagłębie Lubin), Tomasz Klinger (MMTS Kwidzyn) oraz Jakub Orpik (SMS ZPRP Gdańsk).

PRZEDSEZONOWE SPARINGI

Chrobry wziął udział w 4 turniejach, we własnej hali, Kwidzynie, Opolu i czeskim Jircinie. W Polsce grał z ekipami z Superligi i odniósł 3 zwycięstwa przy 4 porażkach. W Jircinie wygrał wszystkie 3 mecze i zakończył turniej na pierwszym miejscu. 

GWIAZDA ZESPOŁU

W ubiegłym sezonie siłą napędową ekipy z Głogowa był młody lewy rozgrywający Szymon Sićko, obrotowy Damian Krzysztofik oraz rozgrywający Kamil Sadowski. Rzucili oni odpowiednio 106, 101 i 100 bramek. Tego pierwszego w klubie już nie ma, ale dwaj pozostali w dalszym ciągu rzucają sporo bramek. Nasz "gwiazdka" leci jednak w stronę ostatniego z wymienionych, który w bieżących rozgrywkach rzucił w 13 meczach aż 72 bramki, co daje mu aktualnie 10. miejsce w lidze.

KAWAŁEK HISTORII

Z obecnie grających zawodników w obu zespołach najwięcej bramek w historii rywalizacji elbląsko - głogowskiej zdobył Marek Świtała, skrzydłowy Chrobrego - autor 13 bramek w 5 spotkaniach. 8 rzucił Mikołaj Kupiec, ale jego uraz nosa odniesiony na ostatnim sparingu przez meczem przeciwko Spójni Gdynia, eliminuje go z gry w najbliższym starciu.

W poprzednim sezonie graliśmy z Głogowem dwa razy i oba spotkania zakończyły się zwycięstwem rywali. U siebie wygrali oni 28:23, w Elblągu jeszcze wyżej (30:20). 12 bramek rzucił w nich wspomniany już Kamil Sadowski (5+7) a 8 Mikołaj Kupiec (4+4). 

GARŚĆ STATYSTYK

Oba zespoły rywalizują ze sobą w grupie granatowej. Po 14. seriach Chrobry z bilansem 7 zwycięstw i 7 porażek znajduje się na 4. miejscu z dorobkiem 24 punktów. Nasza drużyna jest siódma, notując do tej pory tylko 2 zwycięstwa i aż 12 porażek.

Najwyższe % statystyki rzutów / obron (bramkarze) w obu zespołach na poszczególnych pozycjach (Spójnia vs Meble Wójcik):

bramkarze: Rafał Stachera 32,43% - Paweł Kiepulski 29,13%
skrzydłowi: Michał Bartczak 73,68% - Marcin Szopa 66,67%
rozgrywający: Kamil Sadowski 59.02% - Piotr Adamczak 50%
obrotowi: Damian Krzysztofik 73,58% - Bartosz Janiszewski 81,67%

Nie ukrywamy, że w ostatnim meczu tego roku kalendarzowego liczymy na wsparcie elbląskich kibiców piłki ręcznej. W obliczu długiej serii porażek oraz licznych problemów kadrowych takie wsparcie jest dla nas bezcenne. Dlatego gorąco zachęcamy do przybycia w środowy wieczór do hali MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135. Początek starcia o godzinie 18:30!