Odpadamy z Pucharu Polski 12.03.2018

Odpadamy z Pucharu Polski

Nie zagramy w ćwierćfinale krajowego pucharu. W drugim podczas tego weekendu meczu w Mielcu, gospodarze ponownie wygrali, wykorzystując fakt, że graliśmy w niepełnym składzie.

Gospodarze od samego początku prowadzili. Dla naszej drużyny jako pierwszy bramkę zdobył Tomasz Grzegorek (2:1), który był najskuteczniejszym graczem Meblarzy w tym spotkaniu. Mielczanie prezentowali twardą obronę, która zaowocowała możliwością gry w kontrataku. Na boisku więcej czasu nia w spotkaniach ligowych otrzymał chociażby Adam Załuski i to po jego bramce z karnego przegrywaliśmy 9:11. Na dużo podań w ataku mógl liczyć Grzegorek. Pego kolejnej bramce tablica wyników wskazywała 12:10 dla Stali. Do końca pierwszej odsłonie Stal tą przewagę jeszcze powiększyła i na przerwę schodziła przy prowadzeniu 16:12.

Po zmianie stron wyrównana walka trwała do 35. minuty. Wówczas dwie bramki z rzędu zdobyli gracze z Mielca (20:15), a kolejnej takiej serii w 42. minucie prowadzili już 23:17. Szybko dwa kolejne trafienia zanotował Łukasz Janyst i tablica wyników wskazywała już 25:17. Serię 5 minut bez bramki przełamał dopiero rzut Grzegorka (25:18). Niestety kolejne minuty były dla nas ciężkie. Zespół Krzysztofa Lipki kontrolował wydarzenia na boisku i mógł wprowadzać kolejnych graczy z ławki, w przeciwieństwie do nas. PO bramce Pawła Wilka w 46. minucie gospodarze osiagnęli najwyższe prowadzenie w meczu (28:18). W ostatnim 10-minutowym fragmencie gracze Stali byli już pewni swego, więc w obronie dało się zauważyć rozluźnienie. My z kolei do końca spotkania graliśmy już w osłabieniu, bowiem raz za razem kolejni gracze otrzymywali wykluczenia od sędziów. Ostatnie dwa trafienia Meblarzy padły po rzutach Grzegorka.

SPR STAL MIELEC - MEBLE WÓJCIK ELBLĄG 30:23 (16:12)

STAL: Wiśniewski, Lipka - Ćwięka 8, Janyst 5, Basiak 5, Skuciński 3, Rusin 2, Kawka 2, Wojkowski 2, Wilk 1, Sarajlić 1, Cuzić 1, Krupa, Kłoda, Mochocki

MEBLE: Ram, Kiepulski - Grzegorek 8, Załuski 4, Tórz 4, Moryń 3, Lachowicz 2, Szopa 1, Nowakowski 1