Obrotowy odchodzi z Elbląga 28.06.2017

fot. Anna Dembińska

Dowódca bloku defensywnego naszej drużyny w pierwszym sezonie po powrocie do PGNiG Superligi, w kolejnych rozgrywkach nie będzie już reprezentował elbląskich barw klubowych. Zarząd klubu prowadził dośc długie rozmowy z obrotowym, ale ostatecznie do porozumienia nie doszło.

- Negocjacje z Danielem zostały definitywnie zakończone, nie zostanie u nas na kolejny sezon. Na przeszkodzie stanęły sprawy finansowe, w tej kwestii nie osiągnęliśmy wspólnego porozumienia - informuje Łukasz Kuliński, dyrektor Meble Wójcik Elbląg SA.

Daniel Żółtak w drużynie byłego już beniaminka Superligi odpowiadał przede wszystkim za grę w obronie. Wystąpił w 24 spotkaniach sezonu zasadniczego, 5 Pucharu PGNiG Superligi oraz 2 Pucharu Polski. Zdobył w nich łącznie 25 bramek. Jego wysoka dyspozycja w formacji defensywnej została dostrzeżona przez ligowych ekspertów, którzy nominowali go do Gladiatorów w kategorii Obrońca Sezonu, które przyznawane były na Gali Superligi tuż po zakończeniu ligowych zmagań.

Wychowanek Warmii Olsztyn, kibicom piłki ręcznej dał się poznać szczególnie podczas gry w Vive Kielce oraz reprezentacji Polski, z którą zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w 2009 roku w Chorwacji. W swoim zawodowym CV ma także wpisany białoruski HC Meshkov Brest, NMC Powen Zabrze oraz SMS Gdańsk.

Zarząd klubu Meble Wójcik dziękuje zawodnikowi za rok gry w Elblągu i jednocześnie życzy powodzenia w dalszej karierze.