Nowy rok, nowe postanowienia 14.01.2019

Nowy rok, nowe postanowienia

Pierwsza runda zeszłorocznego sezonu nie była zbyt łaskawa dla zespołu Mebli Wójcik Elbląg. Po 10 kolejkach pierwszej rundy 1 Ligi grupy  A Meblarze uplasowali się na 9 pozycji. Z takim samym dorobkiem punktowym są drużyny Jurand Ciechanów i Warmia Energa Olsztyn. Drużyna zakończyła rok 2018 zwycięstwem u siebie z GKS Żukowo w ostatnim meczu, co zdecydowanie podniosło morale drużyny. 


Trener Grzegorz Czapla nie daje drużynie wytchnienia i już od drugiego stycznia rozpoczął przygotowania drużyny do drugiej rundy. Zawodnicy pierwszy tydzień spędzili w terenie łącząc to ze wzmocnieniem fizycznym na siłowni. Od siódmego stycznia weszli już na hale i zaczęli pierwsze zajęcia z piłkami. Trener w dużej mierze poświęcił czas na poprawę obrony oraz wprowadza powoli nowe zagrywki. Warto dodać, że nasze szeregi wzmocnił Łukasz Cieślak. Jest on wychowankiem MMTS Kwidzyn i byłym zawodnikiem takich drużyn jak Sokół Kościerzyna czy Pomezania Malbork.


Nasz Klub przed 11 kolejka która odbędzie się 26.01.2019 z Warmią Energa Olsztyn rozegra jeszcze 4 mecze kontrolne. Pierwszy z nich już w najbliższą środę (16.01.19) na hali HSW w Elblągu przy ul.Grunwaldzkiej 135 o godzinie 19:00 zagramy z Tytani Wejherowo. Wszystkich zainteresowanych kibiców czy sympatyków serdecznie zapraszamy. Wasze wsparcie jest niezbędne dla naszego zespołu.

 

W późniejszym czasie tj. 20.01.2019 Meblarze udadzą się na turniej w Korszach gdzie rozegrają dwa mecze kontrolne. Pierwszy z Wisłą II Płock a potem ze zwycięzcą lub przegranym z pary Warmia Energa Olsztyn z MKS Grudziądz. Ostatni sparing zostanie rozegrany we wtorek 22.01.2019 o godzinie 19:30 z USAR-em Kwidzyn na naszej hali w Elblągu.