Nieszczęśliwy Maraton 13.12.2018

Nieszczęśliwy Maraton

Ostatnie trzy mecze niestety nie były szczęśliwe dla „Meblarzy”. Pierwszy z nich po wyrównanej grze przegraliśmy w samej końcówce. Zabrakło trochę szczęścia i zimnej głowy, bo tego dnia skuteczność zawodników z Elbląga zdecydowanie kulała. Mecz z SMS Gdańsk zakończył się naszą porażką 27:25 (12:10).

Dość nietypowo, bo już następnego dnia zawodnicy KS Meble Wójcik Elbląg rozgrywali kolejny mecz w ramach Pucharu Polski. Został on rozegrany na hali MOS przy ul. Kościuszki 77a, a przeciwnikiem naszego zespołu była Gwardia Koszalin. Wynik meczu oscylował cały czas koło remisu. Na przemian prowadziła raz jedna, raz druga drużyna. Na przerwę schodziliśmy z zapasem jednej bramki prowadząc 12:11. Druga połowa jednak w naszym wykonaniu była słabsza i to zespół z województwa zachodnio – pomorskiego schodził z parkietu wygrany 24:22. Tym samym „Meblarze” odpadli z Pucharu Polski, a drużyna z Koszalina awansowała i w 1/32 PP trafiła na Sandra SPA Pogoń Szczecin.

Na trzeci mecz w jednym tygodniu zawodnicy z Elbląga w ramach 11 kolejki spotkań wybrali się do Ciechanowa. Zmierzyli się tam z miejscowym Jurandem, który był naszym sąsiadem w tabeli z dorobkiem indentycznym jak nasz, czyli 6 punktów. Niestety początek spotkania w naszym wykonaniu był dramatyczny bo już w 10 minucie spotkania przegrywaliśmy 8:1. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 18:10. Na drugą połowę weszliśmy bardziej zdeterminowani i po paru mocniejszych słowach w szatni mozolnie odrabialiśmy straty. W 51 minucie spotkania doszliśmy zespół Juranda na 3 bramki. Niestety szybko uciekający czas na tablicy i przespana pierwsza połowa nie pozwoliły dogonić rywala. Jurand Ciechanów wygrał niedzielne spotkanie 35:31 i tym samym przeskoczył Nas w tabeli.

Od Poniedziałku po tak długim i wyczerpującym tygodniu ostro bieżemy się do pracy. W najbliższą sobotę czeka nas ostatni mecz w tym roku. Jest to zaległa kolejka z GKS Żukowo. Meblarze chcą zamazać plamę ostatnich porażek i wygrać spotkanie z drużyną z Pomorza. Nie będzie to łatwe zadanie. GKS Żukowo plasuje się na 6 miejscu z dorobkiem 15 pkt. Ich najlepszym strzelcem jest nasz były zawodnik Grzegorz Dorsz, który z dorobkiem 74 bramek jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców. Mecz ten odbędzie się na HSW w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 135. Meblarze chcą go wygrać, by godnie pożegnać się z kibicami w tym roku.

Nie może Cię tam zabraknąć. Serdecznie zapraszamy na godzinę 17:00 w sobotę 15.12.2018