Nielba Wągrowiec przebieg meczu 04.11.2018

Nielba Wągrowiec przebieg meczu

W ostatnią niedzielę zawodnicy KS Meble Wójcik Elbląg zmierzyli się w ramach 6 kolejki
spotkań 1 ligi Gr A z niepokonaną jak dotychczas Nielbą Wągrowiec. Na kameralną halę przy ul.
Kościuszki 59 przyszło ponad 500 widzów by dopingować swoją drużynę, jednak nie spraraliżowało to meblarzy!

Wręcz przeciwnie, bo już w 6 minucie spotkania nasza drużyna prowadziła po golu Adama Nowakowskiego 5:2. Zawodnicy Nielby jednak zacieśnili szyki obronne i w głównej mierze przez grę z kontry doprowadzili do remisu. Parę akcji później wyszli na prowadzenie, by w 20 minucie po rzucie Widzińskiego Dariusza prowadzić już 12:9. W tym momencie trener Meblarzy pan Grzegorz Czapla poprosił o czas by dostosować taktykę do gry rywali. Chłopaki wzięli się zdecydowanie do pracy i po czterech trafieniach z rzędu wyszli na prowadzenie 13:12. Do przerwy, prowadząc po pierwszej połowie tablica wyników wskazywała 15:14.

Druga część spotkania była bardzo wyrównana i obie drużyny szły bramka za bramkę, a sam
mecz był bardzo ostry o czym mogą świadczyć kary dla obu zespołów (Nielba Wągrowiec 16min kar,
KS Meble Wójcik Elbląg 12min kar). W 35 minucie meczu po rzucie Marka Boneczki było 20:17 dla
naszego młodego zespołu. Zawodnicy z Wągrowca dopiero w 44 min doprowadzili do remisu po 23.
Meblarze jednak po rzutach Marka Boneczki z karnego i Łukasza Rudnickiego po indywidualnej akcji
ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem 26:24. Na dziesięć minut przed zakończeniem
spotkania coś w grze naszego zespołu się zacięło. Bardziej doświadczony zespół Nielby, mocniej
zagrał w obronie i rzucając cztery bramki z rzędu wyszedł na prowadzenie 30:28. Zawodnicy z Elbląga
w końcówce nie trafili dwóch rzutów z siódmego metra co niestety przekreśliło losy tego spotkania.
Ostatecznie spotkanie wyjazdowe skończyło się wynikiem 33:30. Nielba Wągrowiec nadal jest
niepokonaną drużyną w naszej lidze jednak nasi chłopcy za to zebrali cenne doświadczenie, które na
pewno zaprocentuje w przyszłości.

Następne spotkanie Meblarze rozegrają w ramach Pucharu Polski przed własną publicznością.
Spotkanie odbędzie się na hali HSW przy ul. Grunwaldzkiej 135 we wtorek 13.11.2018 o godzinie
19:30. Przeciwnikiem drużyny z Elbląga będzie drużyna OKPR Warmia Energa Olsztyn. Wszystkich
sympatyków piłki ręcznej serdecznie zapraszamy.