Przegrana Meblarzy w Kościerzynie 02.10.2018

Przegrana Meblarzy w Kościerzynie
Niedzielny mecz rozegraliśmy bez 4 zawodników, którzy albo przymusowo musieli usiąść na trybunach (Ławrynowicz został zawieszony na 2 mecze za faul, który popełnił w trakcie meczu z Warmią) albo byli zmuszeni pauzować przez kontuzje (Spychalski, Krawiec, Cierzan).

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla nas. Prowadziliśmy 1:0, później 2:1, jednak było to nasze ostatnie prowadzenie sobotniego wieczoru, bo od tego momentu zaczęliśmy popełniać masę błędów, które przekładały się na kontry wykorzystywane przez bardziej doświadczonych zawodników Kościerzyny.

Pierwszą połowę przespaliśmy i zakończyliśmy ją wynikiem 15:8. Najważniejsze jest to że potrafiliśmy zmotywować się na drugą część meczu i odrobić prawie całą stratę (po 6 bramkach z rzędu przegrywaliśmy już tylko 17:14 i mieliśmy możliwość pomniejszenia jeszcze bardziej wyniku jednak dwa razy z rzędu rzuciliśmy obok bramki). Później wkradła się nerwówka w obu szeregach a nad nią nie zaplanowali sędziowie, którzy mimo iż nie wpłynęli na wynik meczu to pogorszyli znacznie jego wizerunek.

Mecz przegraliśmy ogromną różnicą - 12 bramek. KS Sokół porcelana Lubiana Kościerzyna - KS Meble Wójcik Elbląg 33:21 (15:8)

Meble Wójcik: Ram, Dąbrowski, Jaworski oraz Boneczko (4), Stępień (9), Karczewski (2), Nowakowski (3), Budzich (2), Rudnicki (1), Ostalowski, Sparzak, Załuski, Lachowicz

Kary: 10 minut

Karne: 5/7

Najwięcej bramek dla Sokoła: Orlich (9) Kary: 18 minut Karne: 4/4