Ligowe podsumowanie listopada 2019 30.11.2019

W listopadzie rozegraliśmy aż 4 ligowe spotkania. Zapraszamy na podsumowanie kolejnego miesiąca w I lidze piłki ręcznej mężczyzn, grupy A.

SMS ZPRP Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg 29:29 (14:14) <k. 4:3>

Przed meczem ciężko było wyłonić faworyta. Zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego posiadają wiele atutów, których i nam nie brakuje, a które mogły przechylić szalę zwycięstwa. Drużyny praktycznie sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli – elblążanie z 7 punktami na miejscu 6, a gdańszczanie z 6 punktami na miejscu 8. Drużyna z Elbląga bardzo dobrze rozpoczęła mecz i prowadziła przez większość spotkania. Przewaga Mebli wynosiła momentami aż 5 punktów, co spowodowało rozluźnienie w drużynie, ale błędy własne spowodowały, że nie utrzymali przewagi i na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 14:14. Sebastian Ram skutecznie walczył w bramce, ale to nie wystarczyło. Po zmianie stron to drużyna z Gdańska kontynuowała dobrą grę i wyszła na prowadzenie. Bramkę na remis po 29 rzucił Rafał Stępień. Szansę na zwycięską bramkę w wykonaniu Rafała zniweczył faul na naszym zawodniku przez jednego z gdańszczan, na który sędziowie nie zareagowali. O wygranej zadecydowały rzuty karne. Mimo świetnej dyspozycji Sebastiana Rama, który obronił dwa rzuty rywali niestety nie dały nam zwycięstwa, ponieważ elblążanie pomylili się aż 3 razy. Mecz zakończył się wynikiem 29:29 (14:14 k. 4:3) na korzyść drużyny z Trójmiasta. 

 

GKS Żukowo - Meble Wójcik Elbląg 33:30 (14:14)

Drużyna z Żukowa jest nam dobrze znana, wielokrotnie graliśmy ze sobą również mecze towarzyskie, elblążanie liczyli więc na zwycięstwo. Obie drużyny miały w ligowej tabeli po 8 punktów przed tym spotkaniem. Początek meczu był bardzo wyrównany i graliśmy dobrze w obronie, co pozwoliło nam wyjść na prowadzenie. Nieustępliwość rywali zaowocowała remisem 14:14 na koniec pierwszej połowy. W drugiej połowie Meblarze znów wyszli na prowadzenie,, jednak seria błędów własnych i straty piłki zostały wykorzystane przez Żukowo. Na 6 minut przed końcem meczu zmotywowana drużyna gości rozpoczęła serię bramek i ostatecznie wygrała pojedynek 33:30 (14:14). Podczas meczu kontuzji kolana doznał Kamil Karczewski. 

 

Mazur Sierpc - Meble Wójcik Elbląg 27:17 (13:7)

Do Sierpca pojechaliśmy bez kontuzjowanego Kamila Karczewskiego, a swój uraz nadal leczył Kirył Bystrov Bardzo mocna drużyna z Sierpca prowadziła już od pierwszych minut meczu, nasi zawodnicy mieli duże problemy ze skutecznym kończeniem swoich akcji, do bramki trafiał przede wszystkim Bartłomiej Ławrynowicz. Gospodarze skutecznie wykorzystywali błędy własne Meblarzy. Mecz zakończył się wynikiem 27:17 (13:7).

 

Meble Wójcik Elbląg - Jurand Ciechanów 34:28 (16:11)

W meczu z Ciechanowem nastąpiło przełamanie i zespół odniósł długo wyczekiwane zwycięstwo. W pierwszych minutach mecz był bardzo wyrównany, dobrze w bramce spisywał się bramkarz Juaranda, jednak po stronie Meblarzy Sebastian Ram również zaliczył kilka fantastycznych obron, które dodały wiatru w żagle naszym zawodnikom. Zagraliśmy odważniej w ataku i na przerwę elblążanie zeszli prowadząc 16:11. Po przerwie drużyna z Ciechanowa podwyższyła obronę próbując wybić naszych zawodników z rytmu. W ciągu kilku minut zdołali zniwelować straty do 1 bramki, a trener Czapla zmuszony był do wzięcia czasu. Po jego sugestiach nasi zawodnicy wrócili do swojej dobrej gry, świetnie w bramce spisywał się Sebastian ram, a Jakub Dąbrowski obronił rzut karny rywali. Mecz zakończył się wynikiem 34:28 (16:11).