Ligowe podsumowanie grudnia 2019 15.12.2019

W grudniu Meblarze rozegrali tylko jeden ligowy mecz z Warmia Energa Olsztyn w ramach 11, ostatniej kolejki I rundy. Przed spotkaniem trudno było wskazać faworyta. Obu drużynom zależało na zwycięstwie. Meblarze za wszelką cenę chcieli odrobić punkty w tabeli i chcieli powtórzyć dyspozycję z wojewódzkiego finału Pucharu Polski, w którym wygrali.

Takich emocji na hali sportowo - widowiskowej, jak 8 grudnia 2019 roku, dawno nie było. Drużyna z Olsztyna goniła wynik praktycznie przez cały mecz. Na przerwę to Meblarze schodzili z dwupunktowym prowadzeniem. Druga połowa była równie zacięta co pierwsza, a wynik oscylował w granicy 1-2 bramek przewagi elblążan. Jednak na 4 minuty przed końcem meczu Warmiacy po kilku dobrych akcjach oraz błędach naszej drużyny zremisowali, a następnie wyszli na prowadzenie i wygrali mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:26 (13:15). Było to ostatnie przedświąteczne spotkanie ligowe. Meblarze zakończyli I rundę na 9 miejscu w tabeli z dorobkiem 11 punktów.

Warmia Energa Olsztyn - Meble Wójcik Elbląg 28:26 (13:15)