Gracz 25 serii 12.03.2018

21-letni rozgrywający Meble Wójcik Elbląg Jakub Moryń został wybrany "Graczem 25 serii" PGNIG Superligi w głosowaniu kibiców! W tym spotkaniu nasza drużyna pokonała Zagłębie Lubin 37:30.

Kuba w spotkaniu, w którym elblążanie chcieli zrewanżować się rywalom za jesienną jednobramkową porażkę, zdobył 10 bramek i był najskuteczniejszym graczem na boisku (71% skutecznych rzutów). Jego kilka skutecznych akcji w końcówce spotkania bardzo pomogło nam w odniesieniu drugiej wygranej z rzędu, co przydarzyło się nam pierwszy raz odkąd wróciliśmy do Superligi.

W głosowaniu przeprowadzonym na FB profilu PGNiG Superligi Jakub Moryń zdobył 481 głosów i wyprzedził dwóch bramkarzy, Tomasza Wiśniewskiego ze Stali Mielec (389) oraz Michała Kapelę z Chrobrego Głogów (229).

Po 26. spotkaniach nasz zawodnik ma na koncie 123 bramki i znajduje się na piątym miejscu klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Jest również najlepiej punktującym zawodnikiem PGNiG Superligi na swojej pozycji i najskuteczniejszym zawodnikiem elbląskiej drużyny.

Wielkie gratulacje dla naszego szczypiornisty!