Drugi sezon w Superlidze dobiegł końca 16.04.2018

Drugi sezon w Superlidze dobiegł końca

Nie udał nam się wyjazd do Głogowa na zakończenie bieżących rozgrywek. Zagraliśmy tam tylko w 10-osobowym składzie, dlatego porażka z Chrobrym nie może dziwić, tym bardziej, że gospodarze walczyli o miejsce gwarantujące bezpośredni awans do ćwierćfinału Superligi.

Spotkanie miało wyrównany przebieg tylko na początku, bowiem po dwóch bramkach Tomasza Grzegorka był remis 4:4. Od 6. minuty na boisku rywalizacja toczyła się już jedynie pod dyktando gospodarzy. Mieliśmy duże problemy ze złamaniem obrony Chrobrego, który między 12 a 20 minutą skapitulował tylko raz. My w tym czasie straciliśmy aż 8 bramek, przez co przegrywaliśmy już 6:14. Wówczas tempo meczu ponownie się uspokoiło i oba zespoły naprzemiennie trafiały do 27. minuty. Głogowianie na czele z Adamem Babiczem (aż 10 bramek przed przerwą) na czele w końcówce jeszcze podkręcili tempo i do szatni schodzili z prowadzeniem dziewięciu trafień.

Po zmianie stron trudno było oczekiwać, że w 10-osobowym składzie będziemy w stanie odwrócić losy tego pojedynku. Przez pierwszych 10 minut drugiej odsłony obie ekipy miały problem ze skutecznością, bowiem w tym czasie kibice obejrzeli jedynie 5 bramek. Przewagę Chrobrego udało nam się nieco zniwelować między 42. a 46. minutą, kiedy zanotowaliśmy serię trzech kolejnych trafień. Co ciekawe między 40. a 50. minutą rzuciliśmy rywalom 6 bramek, ale aż 5 z nich należało do Jakuba Morynia, najlepszego strzelca Meblarzy w tym sezonie. Na 10 minut przed końcem ponownie traciliśmy jednak 9 trafień do gospodarzy. Była okazja na zmniejszenie tej różnicy, ale nie wykorzystaliśmy kilku błędów Chrobrego. W 56. minucie swoją ósmą, a 150 w tych rozgrywkach bramkę rzucił Jakub Moryń. Ostatnie trafienie tego meczu i jednocześnie w tym sezonie dla naszego zespołu należało do Michała Tórza.

CHROBRY GŁOGÓW - MEBLE WÓJCIK ELBLĄG 36:29 (22:13)
CHROBRY: Stachera - Babicz 11, Świtała 6, Sadowski 6, Kubała 3, Rydz 3, Zdobylak 2, Orpik 2, Krzysztofik 2, Płócienniczak 1, Wierucki, Klinger, Pawłowski, Biegaj, Siedlecki
MEBLE: Kiepulski, Ram - Moryń 8, Adamczak 6, Tórz 5, Grzegorek 3, Koper 3, Szopa 2, Nowakowski 2, Miedziński

Karne:
Chrobry - 2/2
Meble - 4/4

Kary:
Głogów - 4 minuty (Wierucki 2, Tylutki 2)
Elbląg - 4 minuty (Grzegorek 2, Miedziński 2)

Spotkaniem w Głogowie zakończyliśmy sezon. Ostateczny bilans do 7 zwycięstw i 23 porażki. W grupie granatowej zajęliśmy 6. miejsce, a w tabeli zbiorczej ligi miejsce 14.