Derby Warmii i Mazur 23.01.2019

Derby Warmii i Mazur

Po okresie przygotowawczym zawodnicy KS Meble Wójcik Elbląg rozegrali cztery mecze kontrolne. Pierwszy z nich odbył się z wiceliderem drugiej ligi Tytanami Wejherowo. Zawodnicy z Elbląga wygrali te spotkanie 43:29, a wiodącą postacią naszego zespołu byli Bartosz Krawiec wraz z Markiem Boneczko,  gdzie większość bramek rzucali po szybkim ataku.

W niedzielę 20 stycznia Meblarze udali się na turniej do Korsz, gdzie organizatorem był zespół Warmia Energa Olsztyn. W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z Wisłą II Płock i wygraliśmy te spotkanie 27:25 (16:10). Z dobrej strony w tym spotkaniu pokazali się Kamil Karczewski z Rafałem Stępniem, którzy raz za razem skutecznie kończyli rzutami swoje akcje z drugiej linii. W finale Meblarze spotkali się z Warmią Energa Olsztyn która w półfinale pokonała MKS Grudziądz. Mecz był rozgrywany systemem 2x25minut. Pierwsze minuty spotkania były prowadzone pod dyktando gospodarzy, którzy wyszli na ten mecz bardzo zmotytwowani pod wodzą nowego trenera Jarosława Knopika. Szczelnie bronili i w 15 minucie prowadzili 9:4. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:10 dla drużyny ze stolicy Warmii i Mazur. Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej, a zawodnicy z Elbląga byli już bardziej wymagającym przeciwnikiem dla zespołu z Olsztyna. W 40 minucie doszli na trzy bramki, a na tablicy wyników był wynik 21:18. W tym czasie trener naszego zespołu postawił na młodego bramkarza Dominika
Jaworskiego, który przy pomocy kolegów w bramce wykonywał cuda. Ta zmiana była strzałem w dziesiątkę. Nasz bramkarz obronił 6 rzutów olsztynian z czego cztery z rzędu co pozwoliło drużynie Meblarzy doprowadzić do wyniku 25:24 na jedną minutę przed końcem spotkania. Niestety ostatnie słowo należało do zespołu z Olsztyna którzy po trafieniu Wojciecha Golksa ustalili wynik spotkania na 26:24. Zagadką jest jakby się te spotkanie potoczyło gdyby trwało pełne 60 minut?

Dowiemy się tego już w najbliższą sobotę w Elblągu bo tam ponownie zmierzą się drużyny z finałowego turnieju w Korszach. Mecz odbędzie się na Hali Sportowo – Widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej 135 o godzinie 17:00 na który już dziś serdecznie zapraszamy.

KS Meble Wójcik zmierzył się z jeszcze jednym sparing partnerem przed meczem o ligowe punkty. Drużynę Meblarzy odwiedzili liderzy drugiej ligi USAR Kwidzyn, którzy pod wodzą Mateusza Hanisa ulegli naszemu zespołowi 38:26 (20:16). Tu natomiast z dobrej strony pokazał się zawodnik młodego pokolenia Kacper Sparzak. Zawodnik z 2001 rocznika pod okiem Marka Boneczki szybko się rozwija co może przynieść wymierne korzyści w przyszłości naszemu zespołowi.

Przypominamy raz jeszcze. Derby Warmii i Mazur w Elblągu na HSW przy ul. Grunwaldzkiej 135 o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy.