CZAS NA REWANŻ: SPR CHROBRY GŁOGÓW 14.04.2018

CZAS NA REWANŻ: SPR CHROBRY GŁOGÓW

Przed Meblarzami ostatni już akcept sezonu 2017/2018 i pojedynek z zespołem, który pokonał nas w Elblągu w spotkaniu kończącym poprzednią rundę zaledwie jednym trafiemiem.

W minionej kolejce oba zespoły kończyły w innych humorach. Nasz zespół pokonał 24:23 Spójnię Gdynia, a Chrobry przegrał w Piotrkowie Trybunalskim 26:29. Z tego powodu głogowianie przed ostatnim meczem rundy zasadniczej wciąż jeszcze nie są pewien, z którego miejsca w tabeli przystąpią do dalszej rywalizacji. Toczą bowiem korespondencyjny pojedynek z MMTS-em Kwidzyn o trzecie miejsce w tabeli granatowej. Po 29. seriach oba zespoły mają na kocie po 55 punktów, ale ekipa z północy jest obecnie trzecia w grupie. W lepszej sytuacji przed zakończeniem rundy zasadniczej są jednak głogowianie, ponieważ w meczu z nami na boisku do zdobycia będą 4 punkty, a w Kwidzynie 3 (Kalisz jest w grupie pomarańczowej). Mimo to, nie zamierzamy naszemu przeciwnikowi ułatwić zadania i oddać punkty bez walki. Postaramy się, by ten pojedynek był równie emocjonujący jak ten grudniowy w naszej hali.

Przypomnijmy, faworytem byli głogowianie. Od pierwszych minut spotkanie było jednak wyrównane. W pierwszej połowie przegrywaliśmy już trzema bramkami, ale dzięki ambitnej postawie zdołaliśmy doprowadzić do remisu tuż przed końcem tej odsłony. Po zmianie stron wyszliśmy szybko na dwubramkowe prowadzenie, ale zanotowaliśmy przestój i po kilku kolejnych minutach ponownie mieliśmy trzy bramki straty. Przewagę gości do 4 trafień podwyższył jeszcze Kamil Sadowski na kwadrans przed końcem i wydawało się, że to koniec emocji w tym meczu. Tak się jednak nie stało. Dzięki mocnej obronie i kontratakom zdołaliśmy wyrównać a nawet wyjść na minimalne prowadzenie. Na 15 sekund przed końcem bramkarz gości obronił nasz rzut i po czasie wziętym przez trenera Cieślikowskiego, Chrobry grający w przewadze na trzy sekundy przed końcem meczu zapewnił sobie minimalne zwycięstwo.

Chrobry wygrał w tym sezonie 16 z 29 spotkań, w tym 8 w rundzie rewanżowej. Do dzisiejszego meczu nasi rywale przystępowaliby jednak w spojniejszych nastrojach, gdyby nie trzy ostatnie wyjazdowe porażki z Zagłębiem (21:28), Azotami (25:27) i Piotrkowianinem (26:29). We każdym z tych spotkań ich zmorą była słaba skuteczność w rzutach karnych, odpowiednio 1/8, 5/9 i 3/7.

Ewentualna wygrana z nami zapewni Głogowianom 3. miejsce w grupie, a tym samym awans do ćwierćfinału ligowej rywalizacji, gdzie będzie czekać na zwycięzcę barażowego spotkania. My na grę chociażby w barażach już szans nie mamy i sezon zakończymy na 6. miejscu w naszej grupie i 14. w tabeli całej ligi.

Początek meczu w niedzielę 15. kwietnia o godzinie 16:00. Trzymajcie kciuki za udane zakończenie sezonu w wykonaniu Meblarzy!