Charytatywny mecz dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15.01.2020

Charytatywny mecz dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dzień przed ogólnopolskim finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozegraliśmy charytatywny mecz, podczas którego obecni byli wolontariusze z elbląskiego sztabu WOŚP z puszką, do której kibice mogli wrzucić swoją dobrowolną cegiełkę za wejście na mecz.

Towarzyskie spotkanie z Tytanami Wejherowo rozpoczęło się o godzinie 11:00 na hali MOSIR na ulicy Kościuszki 77a. Mecz został rozegrany w systemie hokejowym 3x30 min. Była to okazja dla obu trenerów do sprawdzenia swoich zawodników podczas trwającej przerwy pomiędzy I a II rundą pierwszoligowych rozgrywek, która zakończy się w lutym. Na parkiecie pojawili się wszyscy Meblarze, do gry wrócił również kontuzjowany Kiryll Bystrov. Po pierwszych 30 minutach meczu na prowadzeniu byli elblążanie z wynikiem 18:17. Bramki padały z obu stron, a wynik cały czas oscylował na granicy 1-2 bramek. Po 60 minutach meczu zeszliśmy na przerwę z wynikiem 34:32. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Wejherowa był Przemysław Warmbier, który rzucił w spotkaniu 11 bramek. Po stronie Meblarzy należy wyróżnić Kacpra Sparzaka i Dominika Pałasza z dorobkiem 6 bramek, Bartka Ławrynowicza, który zdobył 8 bramek oraz Rafała Stępnia z 10 bramkami na koncie. Po 90 minutach mecz zakończył się wynikiem 53:50 na korzyść Meblarzy, jednak nie o wynik tutaj chodziło, a o możliwość wsparcia tego dnia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, za co bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom obecnym tego dnia na meczu.