Sukces naszych zawodników na Akademickich Mistrzostwach Polski 2019 12.06.2019

Sukces naszych zawodników na Akademickich Mistrzostwach Polski 2019

Czterech zawodników drużyny Meble Wójcik Elbląg: Jakub Dąbrowski, Kamil Karczewski, Bartłomiej Ławrynowicz oraz Rafał Stępień wraz ze swoją drużyną z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku wywalczyło srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Polski, których finały miały miejsce w Krakowie w dniach 6 – 9 czerwca 2019 r.

To kolejny sukces elbląskich zawodników. Jako wychowankowie MKS Truso mają na swoim koncie już srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. 

Drużyna z gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu wspierana elbląskimi zawodnikami gładko przeszła kwalifikacje w lidze akademickiej, a potem nie dała rywalom najmniejszych szans w półfinałach. Wygrali wszystkie mecze, co umożliwiło awans do ogólnopolskich finałów z 1 miejsca. W finale poziom rozgrywek był już dużo bardziej wyrównany, a na parkiecie spotkać było można również zawodników z kadry Polski czy Superligi. O awans do meczu finałowego drużyna z Akademii Wychowania Fizycznego musiała stoczyć pojedynek z ubiegłorocznymi mistrzami – Uniwersytetem Rzeszowskim, wygrywając dopiero po serii rzutów karnych. Finał z Politechniką Opolską przez pierwszą połowę był bardzo wyrównany, jednak to drużynie z Opola wystarczyło sił do końca intensywnego turnieju.

Akademickie Mistrzostwa Polski – Półfinał A:

AWFiS Gdańsk - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy 38:17 (20:9)
AWFiS Gdańsk - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie 62:10 (29:9)
AWFiS Gdańsk - Politechnika Wrocławska 24:20 (9:9)
AWFiS Gdańsk - Politechnika Poznańska 36:18 (16:8)
AWF Wrocław – AWFiS Gdańsk 22:26 (12:16)

Ogólnopolskie finały Akademickich Mistrzostw Polski:

Politechnika Opolska – AWFiS Gdańsk 30:31 (15:18)
AWFiS Gdańsk – Uniwersytet Warszawski 27:26 (12:12)
Politechnika Wrocławska – AWFiS 22: 29 (10:13)
AWFiS Gdańsk – AWF Wrocław 29:28 (11:15)
Uniwersytet Rzeszowski – AWFiS Gdańsk 27:27 1:3 PK (16:12)
Politechnika Opolska – AWFiS Gdańsk 30:24 (15:15)

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Pełen skład zespołu AWFiS Gdańsk: Szymon Adamczyk, Alan Benkowski, Borys Brukwicki, Jakub Dąbrowski, Damian Didyk, Grzegorz Dorsz, Krzysztof Gądek, Wojciech Hajnos, Kamil Karczewski, Adam Konkel, Jakub Korbus, Bartosz Ławrynowicz, Kacper Saraczyn, Rafał Stępień, Oliwier Wenderski, Damian Woźniak, Tomasz Zwolakiewicz